Már augusztusban megvettük a tabletet, de csak e véletlen baleset hosszú betegállománya alatt jutott annyi időm, hogy elkészítsek egy olyan tokot, amire jó szívvel tekintek.
Bár a bőrös mesterség egy tanult és tanulható SZAKMA, azért megosztom a munkafolyamatokat abban a reményben, hogy esetleg olvassa néhány szakmabeli, esetleg hozzáértő műkedvelő. Másoknak pedig remélem szórakozást okoz látni, hogyan formálódik, születik egy tárgy. És íme a "tárgy"!
Minden munka úgy kezdődik, hogy méretvételezés után elkészítjük a szabásmintát, majd megtervezzük rá a díszítést. Nagyon közel áll hozzám a szecesszió. Imádom az így díszített ablakokat, ajtókat, lámpákat, ékszereket na és a festészetet... Pont bele is futottam néhány ilyen remek alkotásba, ami ekképpen ihletett meg engem. Az általam tervezett mintát átmásoltam a triplexlemezre, majd éles, hegyes pengével kivágtam.
Az egész tok alapja triplexlemez. Ennek mind a két oldalára bőr kerül, tehát ez a tok váza. Ennek a váznak az elejére ragasztom fel a kivágott mintát.
Mind az alapot, mind a bőrt megkenem ragasztóval, majd a bőrt ügyelve a pontosságra ráhelyezem az alapra. Gyorsan kell dolgozni, mert csak addig hozható elő a minta, amíg a ragasztó meg nem szárad. Először kézzel, az ujjbegyekkel simogatom, formálom az anyagot, majd előveszem a csontkést és azzal hozom elő a legkisebb, legfinomabb részleteket is. Ahogy nyúlik a bőr, húz a ragasztó egyre jobban látszik a a mű végleges formája.
Miután kialakítottam a mintát felragasztom a teljes kartont a bőrre.
Még sok munka van hátra, de azért egyre jobban látszik, hogy is fog kinézni A Tablettok! :)
A fogó 3 réteg bőr összeragasztásával és levarrásával készül, amit a hátoldalra varrok fel a tépőzár puha részével együtt, még a bélelés előtt.
Behajtom körben a széleket, majd beragasztom a bélést, amire felvarrtam már a tépőzárakat.
Bélelés után feltettem a sarkokat, melyek ugyan úgy készültek mint a fogó. Ezután körben az egész tárgyat kiszúrtam és díszvarrtam.
És kész is!
Ilyen csukva..
állítva...
szemközt...
és elölről :)